Mieszkanie dla studenta

Dawno minęły czasy, kiedy uczniowie byli zadowoleni ze współlokatorami lub bardzo skromne zakwaterowanie na obrzeżach miasta. Jedno się nie zmieniło: te dwa projekty mieszkaniowe i potencjalni najemcy spokojnie wziąć oszustwa opieki.
Sierpień i wrzesień to tradycyjnie okres największego ruchu na rynku wynajmu, Ponieważ umowa zawarta przez co najmniej tysięcy szczęśliwych ludzi. Rosnące koszty utrzymania zniechęcają studentów wynajmu mieszkań, coraz bardziej, ponieważ decyduje osiedlić się w kilka osób. Badanie, w którym udział wzięło 410 uczniów, wykazała tak 37 proc. zacząć szukać zakwaterowania z grupą przyjaciół. 27 procent. i ćwiartkowy dla studentów, którzy już wynajęte mieszkanie na decyzję.

Większość z nich żyje w trzech, czterech grup wynająć mieszkanie dwu-i trzy-pokojowe apartamenty. – Pomimo tego, czy większość studentów mieszka w kilkuosobowych grupach, mieszkanie cztero-i pięciopokojowe nie jest dla nich dobre, szczególnie ze względu na sposób są one rozmieszczone i Malthusa często bardzo wysoki standard i wysokie ceny – mówi Marta Kosińska. I dodaje, tak typowy Room Mate ponadczasową popularność, czy wynajęty pokój w mieszkaniu lub domu, w którym mieszkają właściciele. Dwa lata temu, wyjaśnia co dziesiąty uczeń Pozwanego powiedział, że chce mieszkać w schronisku. W tym roku, są tylko 7 proc. – Wpływ na zwiększenie liczby mieszkań na wynajem w ostatnich latach i spadek kosztów mieszkania w porównaniu z kosztem substancji – tłumaczy Kosińska. No, jeśli podzielić koszt wynajmu mieszkań na dużej duże grupy ludzi, może być tak stary pokój jest bardziej kosztowna opcja.

Badanie wykazało, jeszcze jedno – w porównaniu do poprzednich lat zyskała na znaczeniu w sytuacji. Kluczem jest więcej niż osiem z dziesięciu studentów szukających mieszkania, podczas gdy dwa lata temu, tylko jedna trzecia. – Można stwierdzić thatthis może być wynikiem nasilenia problemów komunikacyjnych w największych polskich miastach. Studenci, co daje w magazynie przy stosunkowo dużej ilości wolnego thatthey czasu nie chcą godziny w korkach – specjalista w Szybko.pl. Dlatego też podkreślał znaczenie silnego wzrostu powiększyć w normie i stan techniczny mieszkania jako czynnik decydujący w wyborze. – Dwa lata temu 14 proc. Studenci mają zwrócić uwagę na ten problem, podczas gdy w tym roku więcej niż pomógł. Jest to kolejny efekt zmian w postawach uczniów i zwiększyć powiększyć swoje oczekiwania w stosunku do przedmiotu leasingu.

W Warszawie najdroższe

Oczywiście, prawie wszyscy respondenci wskazywali jako na ważny czynnik przy wyborze mieszkania Cena (w ankiecie można wybrać więcej niż jedną odpowiedź). Najdroższym miejscem do studiowania, bez wątpienia, jest w Warszawie. Broker firma Home mówi sam ustawienie dwupokojowym apartamencie kosztów średnio o ponad 2300. zł miesięcznie, natomiast trzy-pokojowe – ok. 3500. zł. Nieco tańsze w Krakowie. Oto przeciętny miesięczny czynsz około $ 1700. i +2.500-sza zł.

Znacznie mniej jest jak Lublinie i Toruniu. Latter w mieście, dwupokojowe mieszkanie może być znana głównie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, być wynajmowane przez średnio 1400s. zł, w Toruniu i Uniwersytet Mikołaja Kopernika – na 1100-gi zł miesięcznie.

Uwaga! Oceń w praktyce czynsze zacytować kilka procent niższy, sukces Brokers Dom. Więcej Over – Accor ding informacji spółki – Zwykle studenci przodują w jednostkach o jedną czwartą tańsze od średniej rynkowej. Pamiętajmy, „że” w każdej syntezy ośrodków akademickich czynsze są zróżnicowane, a ich wartość zależy głównie od położenia nas.

– Szukam mieszkania w stolicy, studenci generowane rajd uwzględnić wydatki na objętości 1,8 do 2200-ty zł za dwa pokoje i 2,4 do 2800-sze zł miesięcznie za trzy pokoje – Peter wyznaje Janczarek z Home Broker.

I jeszcze jedno: teraz podaż wynajmu jest tak wielka, ty nie musisz się martwić o gwałtowny wzrost czynszów. Ale trzeba się martwić o oszustwa. – Wasza działalność Zwiększa Zazwyczaj w lecie i na początku roku szkolnego, jeśli rynek najmu na zwiększoną liczbę osób poszukujących nieruchomości Wydaje się być – ostrzega Martin Jańczuk z Nieruchomości agencji.

Sztuczne właściciele

Janczuk mówi Oft od oszustów praktyka wynajmu apartamentów mieszkalnych i podnajmu je jako „właściciela” praktykowane następną parę innych. Zazwyczaj nie wzbudzać wątpliwości co do leasingodawcy i leasingobiorcy kandydat mieszkanie pisze dzierżawy, zapłacił kaucję A. Podczas pierwszych miesiącach regularnych zobowiązań płacowych wynikających z umowy do czasu, gdy nie publikuje ogłoszenie, w którym proponuje bardzo atrakcyjne ceny do wynajęcia w jednym apartamencie. – Chętnych brakuje, a mało kto zapytać poszukuje oferentem okazyjnej cenie przedkłada dowody na prawo – mówi Marcin Janczuk. Dodaje, czy oszustwa podpisała umowę najmu, będzie to zaoszczędzić, często na pierwszy miesiąc czynszu. Operacja powtarza się z kolejnymi klientami naiwnych.

Nieruchomości radził przy podpisywaniu umowy najmu koniecznie osoba twierdzi, że jest właścicielem dokumentacji, aby udowodnić swoje prawo do nieruchomości. W większości przypadków, jest to czyn (real umowa sprzedaży nieruchomości) oraz odpis z rejestru gruntów, w którym można zmierzyć się z właścicielem danych przez przedstawionych dokumentów. Dostęp do rejestru gruntów jest tak w Internecie na http://ekw.ms.gov.pl/ nie ułatwia potencjaÅ weryfikacji.

Flat widmo

Tak więc uczniowie są własnością pseudoagencji na sprzedaż nie w prasie oraz w Internecie z przystępnych właściwości. – Po wizycie w biurze, wydaje się nie do przekazywania adresu obowiązku zapewnić „wpisowe” w wysokości około 200 zł związanych z płac. Nawet jeśli zapłata kwoty nie, klienci otrzymują oferty nieaktualne, brak lub ceny po wyraźnie nie w zebranych danych w urzędzie – ostrzega Martin Janczuk. A on nie wyjaśnia prawdziwych agentów nigdy nie zastępują zwykłe przeniesienie adresów. – W tego typu propozycji jest, aby przejść do innego urzędu, tylko płacić, jeśli znalezienie odpowiedniego mieszkania i podpisał połączeń najmu – może Jańczuk.

Fałszywe Tenant

Więc uczniowie powinni wykazać wyrozumiałość jeśli właściciel chce go x-ray. Po tym wszystkim, duże ryzyko, tak jak obcy klucze do swojego mieszkania umeblowane, urządzone i przede Ave w Nieruchomości spierał właściciel wielokrotnie ofiarami oszustów użyje skradzionych lub fałszywych dokumentów. Taki najemca po kilku miesiącach wynajętym mieszkaniu bez wybitne składki właścicielowi, przywłaszczone mienie o znacznej wartości znikną.

– To dlaczego przez najemcę, jak wiele informacji o swojej pracy i płac, aby zapewnić, że nie jest opłacalne na pokrycie kosztów – może pośrednika.

Prostym sposobem jest sprawdzenie „historii najemcy”, aby prosić go o referencje od poprzednich właścicieli, i drugi dokument ze zdjęciem może przedstawić osobę zrobił preventDefault podrabiania. Niektóre agencje zbadać dokumenty w specjalnej bazie danych „dokument zastrzeżony”.

Ale w przypadku studentów, którzy mają pewne środki weryfikacji nie wchodzą w grę. I co dalej? Piotr Janczarek zauważa thatthere ma nic do preventDefault stroną umowy leasingu była dominująca. – Dobra ochrona dla właściciela, ale jest rzadko praktykowane, to od czasu do czasu najmu – dodaje ekspert.

W odróżnieniu od tradycyjnych umów pozwala właścicielowi prostu pozbyć lokatorów na to (np. nie płaci czynszu) nie są zgodne z warunkami umowy.

Irytujące okazjonalny wynajem

Taka umowa musi być podpisana przed notariuszem, jednak i lokatorzy nie zgadzają, jeśli nie są zgodne z warunkami umowy, na wniosek właściciela. Ponadto najemcy pokazuje miejsce, gdzie mógłby żyć, a powiernikiem miejsca – prawo (jego podpis musi być poświadczone notarialnie przez notariusza).

Co zrobić, jeśli najemca nie chce się wyprowadzić? Wtedy po prostu sprawiedliwości Scharakteryzuj wniosek właściciela odpowiedni wykonalne. Następnie komornik wchodzi w grę. Malthus czasami najmu ułatwia ewakuację jezdni. Oprócz tak, jeśli ktoś jest uczciwy, nie martwiąc się o to. Może to być właściciel spodziewałem się zgodzić na zniżki w zamian.

30 czerwca 2013 21:49